Koncert w Filharmonii
Dodane przez Admin dnia 11 wrzesieñ 2019 14:47:14

Drodzy Sąsiedzi, ponieważ władze wojewódzkie nie spieszą się z budową siedziby dla naszej poznańskiej filharmonii, a jak już do tego dojdzie, to niekoniecznie będzie ona usytuowana na naszym osiedlu :D, zdecydowaliśmy się iść na ustępstwa i jeśli kultura nie chce przyjść do nas, to my dotrzemy do niej!

W tym sezonie artystycznym postanowiliśmy zaproponować Państwu kilka wybranych koncertów w cenie ulgowej i z transportem autokarem bezpośrednio ze Strzeszyna.

Pierwszy koncert, który wybraliśmy już 4 PAŹDZIERNIKA to INAUGURACJA 73. SEZONU ARTYSTYCZNEGO solistą będzie Peter Jablonski (szwedzki pianista z polskimi korzeniami, jest on gorącym orędownikiem polskich kompozytorów ? m in. Witolda Lutosławskiego, Karola Szymanowskiego i Wojciecha Kilara, który zadedykował mu swój I Koncert fortepianowy).

Grać będzie oczywiście Orkiestra Filharmonii Poznańskiej pod dyrekcją swojego szefa maestro Marka Pijarowskiego. W programie Uwertura radosna op. 11 Witolda Maliszewskiego, Koncert Fortepianowy Witolda Lutosławskiego i słynna IX Symfonia e-moll op. 95 Z Nowego Świata Antonina Dvořáka, jednym słowem uczta dla melomanów.

Mamy zarezerwowanych 40 biletów, które można będzie kupić 17, 18 i 19 września w naszym strzeszyńskim Biurze Podróży Lubczyk u pani Lucyny Sasiak, która zgodziła się przez 3 dni działać jako nasza lokalna filia filharmonii i zbierać od Państwa rezerwacje i wpłaty za bilety. Cena jednego biletu to 25 PLN na osobę. Wszystkie bilety mamy w cenach ulgowych, więc nie ma dodatkowych zniżek. Autokar będzie opłacony z budżetu Rady Osiedla.

4 października 2019 (piątek)

WYJAZD: godz. 18.00 pętla przy ul Biskupińskiej, 18.05 pętla przy IBMERze, 18.10 pętla Rondo Czapskiego, 18:15 dawna pętla przy Literackiej / Horacego / Owidiusza.

(Autokar odjedzie punktualnie)

KONCERT: godz. 19, Aula Uniwersytecka

Z NOWEGO ŚWIATA
INAUGURACJA 73. SEZONU ARTYSTYCZNEGO

Peter JABLONSKI - fortepian

Marek PIJAROWSKI - dyrygent

Orkiestra Filharmonii Poznańskiej

Program:

Witold Maliszewski - Uwertura radosna op.11
Witold Lutosławski - Koncert fortepianowy
Antonín Dvořák - IX Symfonia e-moll op. 95 Z Nowego Świata

Sprzedaż biletów:

17-19 września

Biuro Usług Turystycznych "Lubczyk"

60-461 Poznań, ul. Horacego 31/1

tel. +48 602 315 090

lubczyk@xxl.pl

Zdjęcie: Katarzyna Zalewska