Rada Osiedla

Menu

Aktualnie online

-> Gości online: 3

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 701
-> Najnowszy użytkownik: glogowski

Newsletter

Aby móc otrzymywać e-maile z Oficjalna Strona Rady Osiedla Strzeszyn w Poznaniu musisz się zarejestrować.

|| KLUB SENIORA ||

Facebook

Odwiedź nas na naszym profilu

Pakiet Onkologiczny NFZ

Ratujmy Strzeszynek

Ratujmy Strzeszynek. Wszystkie aktualne informacje na temat zanieczyszczania Jeziora Strzeszyńskiego znajdziecie Państwo na: www.ratujmy-strzeszynek.pl

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Plac zabaw Horacego-Owidiusza już otwarty !!!

Wczoraj zakończono montaż nowych elementów na placu zabaw Horacego-Owidiusza. Wyrównano nawierzchnię, nawieziony został piasek, ustawiono nowe kosze na śmieci. Są też już zamontowane furtki. Jeszcze przez kilka dni nie będzie można korzystać z huśtawek - należy poczekać, aż dobrze zwiąże beton. Czynem społecznym rozrzucono przywieziony piasek na placu zabaw i boisku do siatkówki. Rodzice małych i trochę większych dzieci, włożyli w rewitalizacje placu olbrzymi wysiłek i ponieśli spore nakłady finansowe - uszanujmy więc ich pracę.

W imieniu Rady Osiedla dziękuję Mieszkańcom za ofiarność wykazaną podczas zbierania środków przez Stowarzyszenie Strzeszyn Dla Dzieci na rewitalizację placu zabaw. Dziekuję wszystkim zaangażowanym - zwłaszcza Panom, dzielnie zmagającym się z piaskiem, dzieciom, którym się bardzo praca w piasku podobała oraz przede wszystkim - Paniom ze Stowarzyszenia - inicjatorkom całej akcji.

Rada Osiedla starała się pomóc i mamy nadzieję, że pomoc była odczuwalna. Liczymy na to, że dzieci będą miały dużo radości i zabawy, nawiążą na placu nowe przyjaźnie, a my - dorośli - zadbajmy o to, aby plac zabaw służył im jak najdłużej.Małgorzata Ćwiertnia


1 sierpnia GRATOWÓZ - ul. Literacka, ul. Biskupińska przy Wańkowicza, ul. Strzeszyńska,

Informujemy, że 1 sieprnia przy pętli autobusowej na ul. Literackiej w godzinach 8.00-8.30 będzie stał GRATOWÓZ... Każdy z nas może dostarczyć nieodpłatnie wytworzone w domu odpady problemowe, do których zaliczamy:


 • zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny (sprzęt RTV i AGD, komputery, suszarki, żelazka, itp.)
 • baterie i akumulatory
 • lampy fluorescencyjne oświetleniowe
 • odpady zawierające rtęć
 • przeterminowane leki
 • opakowania po farbach i rozpuszczalnikach
 • resztki farb i rozpuszczalników w opakowaniach
 • zużyty olej silnikowy, przekładniowy oraz hydrauliczny w opakowaniach
 • zużyte filtry olejowe
 • zaolejone szmaty i ścierki

  Nie zdążysz przynieść odpadów w tym terminie ??

  Harmonogram GRATOWOZU na dzień 1 sierpnia oraz pozostałe miesiące znajduje się tutaj...
 • Komunikacja na "Starym Strzeszynie"


  W związku z prowadzonymi przez Zarząd Osiedla z Dyrektorem Zarządu Transportu Miejskiego rozmowami na temat organizacji komunikacji zwracamy się do mieszkańców Starego Strzeszyna z prośbą o zaopiniowanie rozwiązań przedstawionych w dwóch ankietach na stronie głównej. Odpowiedzi będą nam pomocne w ustaleniu potrzeb mieszkańców Starego Strzeszyna celem przekazania w trakcie prowadzonych rozmów. W najbliższym czasie zostanie zaprezentowana także ankieta dla mieszkańców Strzeszyna Greckiego i Literackiego.  Nie musisz być zalogowany aby głosować w ankietach !!!

  Pas zieleni pomiędzy ul. Puszkina

  Bieżąca informacja dotycząca ustaleń działań w sprawie zagospodarowania pasa zieleni pomiędzy ul. Puszkina z dnia 07.07.2009. Notatka ze spotkania przedstawicieli Rady Osiedla Strzeszyn, Zarządu Dróg Miejskich oraz Stowarzyszenia na Rzecz Budowy Infrastruktury Osiedla Parkowego w Poznaniu Strzeszynie znajduje się tutaj.

  Wioska olimpijska na Strzeszynie?

  "W przyszłym tygodniu okaże się, gdzie powstanie wioska olimpijska przygotowywana w związku ze staraniami Poznania o organizację II Letnich Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w 2014 roku.

  Wybrane są już wstępnie dwie lokalizacje - na Morasku i Strzeszynie. Druga lokalizacja budzi niepokój mieszkańców oraz rady osiedla."
  2009-07-10 - Głos Wielkopolski czytaj dalej artykuł...


  Jednocześnie informujemy, iż otrzymaliśmy pismo zwrotne na zadane przez Radę Osiedla pytanie dotyczące prac nad sporządzaniem projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenów w rejonie ulic Koszalińskiej i Hezjoda.

  Zgłoszenia do konkursu "Zielony Poznań"

  Informujemy, iż nadal przyjmowane są zgłoszenia do konkursu "Zielony Poznań"


  Zgłoszenia można składać wysyłając na adres Biura Rady Osiedla Strzeszyn lub kontaktując się z Przewodniczącą Komisji Osiedlowej - Panią Małgorzatą Boniecką - tel. 605-888-881. W celu pobrania karty zgłoszenia udziału w konkursie kliknij: KARTA  Zmarł zastępca prezydenta Poznania Maciej Frankiewicz  "Z głębokim żalem informujemy, że dzisiaj, 16 czerwca, w godzinach rannych, w szpitalu w Śremie, zmarł nagle zastępca prezydenta Poznania Maciej Frankiewicz. Prezydent trafił do szpitala po tym, jak w połowie maja uległ wypadkowi.
  Od jutra, 17 czerwca, do piątku, 19 czerwca, w godzinach od 10.00 do 20.00, w holu Urzędu Miasta przy placu Kolegiackim 17 wystawiona będzie księga kondolencyjna poświęcona pamięci zastępcy prezydenta Poznania Macieja Frankiewicza.
  Pogrzeb odbędzie się w piątek, 19 czerwca, o godz. 15.30, na cmentarzu junikowskim."

  2009-06-16 www.poznan.pl  Rodzinie i Bliskim wyrazy głębokiego współczucia z powodu nagłej śmierci Pana Wiceprezydenta Macieja Frankiewicza składają: Członkowie Rady Osiedla Strzeszyn


  Rozstrzygnięcie przetargu na szkołę

  Informujemy, iż został rozstrzygnięty przetarg na budowę szkoły podstawowej z gimnazjum i salą gimnastyczną w rejonie ulic Hezjoda, Safony, Homera i Wergiliusza.


  "Biuro Zamówień Publicznych Urzędu Miasta Poznania informuje, że Zamawiający dokonał wyboru oferty złożonej przez Przedsiębiorstwo Techniczno – Budowlane NICKEL Sp. z o. o., Jelonek ul. Obornicka 6B, 62-002 Suchy Las, która uzyskała największą ilość punktów (100 pkt.) w przyjętym kryterium oceny ofert (cena - 100%)."
  czytaj dalej...

  Informacja na temat transportu

  Poniżej informacja na temat spotkania Przewodniczącego Zarządu Osiedla Strzeszyn z przedstawicielami Zarządu Transportu Miejskiego. Po dokonaniu przez ZTM analizy finansowej proponowanych przez nas rozwiązań rozmowy będą prowadzone dalej. Sprawa jest traktowana jako jedno z najważniejszych zadań nowej Rady Osiedla.  Prosimy mieszkańców naszego osiedla o zgłaszanie do nas mailem ewentualnych postulatów w tej sprawie.


  Poznań, 3 czerwca 2009 roku

  Tematy spotkania z Dyrektorem Zarządu Transportu Miejskiego w dniu 4 czerwca 2009r. godz. 9.00

  Uczestnicy spotkania:
 • Dyr. ZTM - Zbigniew Rusak
 • Z-ca dyr. ZTM - Rafał Kupś
 • Adam Zawal - MPK
 • Jerzy Fleming - Rada Osiedla Strzeszyn

 • 1. Rozpoczęcie działalności od 01.09.2009r. Społecznej SP i Gimnazjum nr1 w Zespole Szkół Rolniczych na Golęcinie
  2. Strzeszyn L - wprowadzanie się do nowych bloków ok. 400 rodzin.
  3. Budowa SP i Gimnazjum przy ul. Wergiliusza - Safony - Homera- Hezjoda.
  4. Dworzec autobusowy (pętla końcowa) przy ul. Biskupińskiej
  5. Linia 64 do Puszkina - wszystkie kursy
  6. Linia krótka na trasie Strzeszyn - os. Literackie os. Greckie - ul. Wołyńska (powrót na Strzeszyn)
  7. Linia 60 i 46
  8. Linia 95
  9. Linia nocna

  Opracował: Jerzy FLEMING - Przewodniczący Zarządu Osiedla Strzeszyn

  Co oznacza dla Strzeszyna zmiana przebiegu IV Ramy

  Co oznacza dla Strzeszyna zmiana przebiegu IV Ramy (Zewnętrznego Pierścienia układu komunikacyjnego bliskiego zasięgu - biegnącego na północy od węzła komunikacyjnego w Złotkowie do Paczkowa i dalej na wschód)?


  W piątek, 05 czerwca 2009 w Urzędzie Miejskim w Poznaniu odbyło się posiedzenie Komisji gospodarki komunalnej i mieszkaniowej zainicjowane przez radnych w sprawie wniosku złożonego przez Prezydenta Grobelnego o zmianę przebiegu IV Ramy. Ze strony Miasta wniosek o zmianę przebiegu referował inż. Deskur (mapka przebiegu trasy - patrz zielone linie)
  Obecni byli również autorzy projektu IV Ramy z Wielkopolskiego Biura Planowania Przestrzennego, którzy bronili swojego stanowiska-zaplanowanego przebiegu obwodnicy.
  Co oznacza dla Strzeszyna zmiana przebiegu IV Ramy? czytaj dalej...

  Festyn Rodzinny - Strzeszyn dla dzieci

  W niedzielę 7 czerwca odbył się Festyn Rodzinny na rzecz rewitalizacji placu zabaw dla dzieci przy ul. Horacego/ Owidiusza... Suma zebranych funduszy wyniosła 11 890,03 PLN !!! Gratulujemy... Rada Osiedla Strzeszyn była współorganizatorem festynu i w miarę swoich możliwości zapewniła wsparcie finansowe m.in. ubezpieczając festyn i przekazując część nagród. Bardzo cieszymy się, że mieszkańcy Strzeszyna tak licznie wspomogli festyn, pokazując jak bardzo zależy im na bezpieczeństwie bawiących się na placu dzieci... Mamy nadzieję, że tego typu akcje będą częstym obrazem na naszym osiedlu... Więcej informacji na temat festynu na stronie Stowarzyszenia "Strzeszyn Dla Dzieci"

  Wygenerowano w sekund: 0.07
  7,682,264 razy odwiedzono naszą stronę