Rada Osiedla

Menu

Aktualnie online

-> Gości online: 8

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 739
-> Najnowszy użytkownik: jonasz

Newsletter

Aby móc otrzymywać e-maile z Oficjalna Strona Rady Osiedla Strzeszyn w Poznaniu musisz się zarejestrować.

|| KLUB SENIORA ||

Facebook

Odwiedź nas na naszym profilu

Pakiet Onkologiczny NFZ

Ratujmy Strzeszynek

Ratujmy Strzeszynek. Wszystkie aktualne informacje na temat zanieczyszczania Jeziora Strzeszyńskiego znajdziecie Państwo na: www.ratujmy-strzeszynek.pl

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Witaj na stronie Rady Osiedla Strzeszyn

Witamy na Oficjalnej Stronie Internetowej Rady Osiedla Strzeszyn. Dziękujemy za zainteresowanie i postaramy się, aby strona dostarczała Państwu na bieżąco wiele użytecznych informacji.

Rady Osiedli są organami pomocniczymi Rady Miasta. Osiedlowi radni są do nich wybierani w wyborach bezpośrednich większością głosów. Rady Osiedli mają wg Statutu m. Poznania (miejskiej konstytucji) funkcję opiniodawczą. Są one ważnym elementem łączącym mieszkańców z władzami miejskimi.
Wykonywaniem uchwał Rady zajmuje się Zarząd Osiedla.
Wszyscy członkowie Rady Osiedla Strzeszyn wykonują swoje obowiązki społecznie -
za swoja pracę nie pobierają wynagrodzenia.


Rada Osiedla Strzeszyn

-- Forum --

-- Newsy --

Odwołane bezpłatne zajęcia sportowe


Szkoła nr 1 pozostaje zamknięta do 24 marca. Z tego powodu bezpłatne zajęcia sportowe prowadzone na terenie SP 1 zostają w tym czasie odwołane.

FOTO: Google Street View

Przedszkole 197


Od kwietnia startuje Publiczne Przedszkole nr 197 przy ul.Moniki Cegłowskiej 12/U1.
Na początku będą 3 grupy, docelowo 6 - łącznie 150 dzieci.


przedszkole197.pl

Na Strzeszynie 4/2019Festyn JesiennyPBO 2020
Na StrzeszynieFitnessBezpłatne Zajęcia SportoweKoncert w Filharmonii


Drodzy Sąsiedzi, ponieważ władze wojewódzkie nie spieszą się z budową siedziby dla naszej poznańskiej filharmonii, a jak już do tego dojdzie, to niekoniecznie będzie ona usytuowana na naszym osiedlu :D, zdecydowaliśmy się iść na ustępstwa i jeśli kultura nie chce przyjść do nas, to my dotrzemy do niej!

W tym sezonie artystycznym postanowiliśmy zaproponować Państwu kilka wybranych koncertów w cenie ulgowej i z transportem autokarem bezpośrednio ze Strzeszyna.

Pierwszy koncert, który wybraliśmy już 4 PAŹDZIERNIKA to INAUGURACJA 73. SEZONU ARTYSTYCZNEGO solistą będzie Peter Jablonski (szwedzki pianista z polskimi korzeniami, jest on gorącym orędownikiem polskich kompozytorów ? m in. Witolda Lutosławskiego, Karola Szymanowskiego i Wojciecha Kilara, który zadedykował mu swój I Koncert fortepianowy).

Grać będzie oczywiście Orkiestra Filharmonii Poznańskiej pod dyrekcją swojego szefa maestro Marka Pijarowskiego. W programie Uwertura radosna op. 11 Witolda Maliszewskiego, Koncert Fortepianowy Witolda Lutosławskiego i słynna IX Symfonia e-moll op. 95 Z Nowego Świata Antonina Dvořáka, jednym słowem uczta dla melomanów.

Mamy zarezerwowanych 40 biletów, które można będzie kupić 17, 18 i 19 września w naszym strzeszyńskim Biurze Podróży Lubczyk u pani Lucyny Sasiak, która zgodziła się przez 3 dni działać jako nasza lokalna filia filharmonii i zbierać od Państwa rezerwacje i wpłaty za bilety. Cena jednego biletu to 25 PLN na osobę. Wszystkie bilety mamy w cenach ulgowych, więc nie ma dodatkowych zniżek. Autokar będzie opłacony z budżetu Rady Osiedla.

4 października 2019 (piątek)

WYJAZD: godz. 18.00 pętla przy ul Biskupińskiej, 18.05 pętla przy IBMERze, 18.10 pętla Rondo Czapskiego, 18:15 dawna pętla przy Literackiej / Horacego / Owidiusza.

(Autokar odjedzie punktualnie)

KONCERT: godz. 19, Aula Uniwersytecka

Z NOWEGO ŚWIATA
INAUGURACJA 73. SEZONU ARTYSTYCZNEGO

Peter JABLONSKI - fortepian

Marek PIJAROWSKI - dyrygent

Orkiestra Filharmonii Poznańskiej

Program:

Witold Maliszewski - Uwertura radosna op.11
Witold Lutosławski - Koncert fortepianowy
Antonín Dvořák - IX Symfonia e-moll op. 95 Z Nowego Świata

Sprzedaż biletów:

17-19 września

Biuro Usług Turystycznych "Lubczyk"

60-461 Poznań, ul. Horacego 31/1

tel. +48 602 315 090

lubczyk@xxl.pl

Zdjęcie: Katarzyna ZalewskaPiknik Rodzinny - Stary StrzeszynBiskupińskaWczoraj, w czwartek o godz.10:00 przedstawiciele Rady Osiedla Małgorzata Bogusławska- Przewodnicząca RO i Janusz Janasik ? członek Zarządu, wzięli udział w spotkaniu z Zarządem Dróg Miejskich, mającym na celu przekazanie uwag mieszkańców przed ostatecznymi odbiorami odtworzonej nawierzchni ul. Biskupińskiej (od skrzyżowania z Literacką do skrzyżowania z Koszalińską) po zakończonych robotach ziemnych związanych z wymianą kanalizacji w tej ulicy. ZDM, jako właściciela drogi reprezentowała Pani Joanna Zagrodnik, inspektor nadzoru, Inwestora czyli Aquanet reprezentowali kolejno (w zależności od odcinka drogi) pracownicy firmy HydroGaz (na jej zlecenie drogę odtwarzała firma Tormel, od ul. Literackiej do ul. Lirycznej) oraz Wuprinż (na jego zlecenie drogę odtwarzał Budromel - odcinek od Lirycznej do Koszalińskiej).Po przejściu wspólnie całego odcinka robót i dokonanej lustracji, sporządzona została notatka, w której odnotowano uwagi wniesione przez RO i zakres poprawek, które są niezbędne zdaniem przedstawicieli RO. Główne uwagi dotyczyły stanu obrzeży oddzielających pas jezdni od chodników i poboczy, które zostały wymienione tylko w ograniczonym zakresie, rozjechanych chodników przez ciężkie pojazdy robocze, konieczności uprzątnięcia z poboczy pozostałości po robotach i uzupełnienia poboczy ziemią do poziomu krawężników.Ustalono również, że Zakład Dróg Miejskich skieruje do Aquanet pismo o konieczności odtworzenia chodnika po usuwaniu awarii sieci wodociągowej przy budynku Biskupińska 53.Informację z wyjaśnieniem, dlaczego przy okazji robót odtworzeniowych nie zostały wymienione na nowe wszystkie stare krawężniki drogowe, ZDM przekaże mieszkańcom za pośrednictwem RO.Na koniec jeszcze ważna informacja dla użytkowników komunikacji miejskiej, a mianowicie taka, że wkrótce autobusy MPK wrócą na starą trasę, która będzie się kończyła - jak dawniej - na przystanku końcowym, naprzeciw Schroniska Młodzieżowego Hanka. Będzie to możliwe po wykonaniu oznakowań poziomych i pionowych pasa drogowego, które mają być zakończone w ciągu najbliższych 2 tygodni.
Wygenerowano w sekund: 0.08
12,613,132 razy odwiedzono naszą stronę