Rada Osiedla

Menu

Aktualnie online

-> Gości online: 8

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 735
-> Najnowszy użytkownik: Archibank

Newsletter

Aby móc otrzymywać e-maile z Oficjalna Strona Rady Osiedla Strzeszyn w Poznaniu musisz się zarejestrować.

|| KLUB SENIORA ||

Facebook

Odwiedź nas na naszym profilu

Pakiet Onkologiczny NFZ

Ratujmy Strzeszynek

Ratujmy Strzeszynek. Wszystkie aktualne informacje na temat zanieczyszczania Jeziora Strzeszyńskiego znajdziecie Państwo na: www.ratujmy-strzeszynek.pl

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Zobacz temat

Drukuj temat
Droga rowerowa
Kajetan Sasiak - Kaktus
#21 Drukuj posta
Dodany dnia 14/10/2019
Member

Data rejestracji: 24.01.15

Panie Tomaszu,

nie wiem, jaki jest stan faktyczny, przekazałem informacje, które Rada zamieściła na Facebooku, na swoim oficjalnym profilu.

Być może jest tak, jak Pan mówi (na stacji Strzeszyn też chyba jest sytuacja, że z jednej strony nie ma dojścia, czy dojazdu do peronu), ale skoro do Rady ludzie wybierają się dobrowolnie i chcą coś zrobić, to chyba właśnie w takich sytuacjach powinni działać: w sensie patrzymy co miasto planuje, oglądamy projekty, zgłaszamy uwagi...

Ja mieszkam na Osiedlu Sołacz i proszę mi wierzyć, Przewodniczący RO, wie o wszystkim co się dzieje na osiedlu. Spytam go co się buduje tu i tu - odpowiada, mówię, że drzewo się przewróciło - już zgłosił i dzwonił, pytam czemu rozkopali chodnik - bo taka a taka instalacja. Więc Rada może mieć dostęp i wiedzę do tego, co się na fyrtlu dzieje.

Tomasz
#22 Drukuj posta
Dodany dnia 14/10/2019
Member

Data rejestracji: 22.03.11

To jest pan szczęśliwiec, że tak jest Pan informowany.
Poprzednia rada osiedla zdawkowo umieszczała informacje, tu ma Pan rację, ale obecna rada jest nastawiona na lans na FB. Frown

pytajnik
#23 Drukuj posta
Dodany dnia 18/10/2019
Junior Member

Data rejestracji: 11.12.14

Kaktus wywołał pytanie, po której stronie Literackiej na odcinku Hezjoda /krzyż - Koszalińska ma być droga rowerowa. Może ktoś z Forumowiczów coś wie, bo niestety ja już nie mam tego pisma z ZDM. Jedynie jest po nim ślad w temacie "Wreszcie! Budowa chodnika ul. Literacka i oświetlenia ul. Biskupińska" autorstwa miles19. W 2014 roku ZDM deklarował, że aby asfalt (obecny chodnik) stał się drogą rowerową, musi obok powstać chodnik. Nie pamiętam już, co to znaczyło obok. Czy po wschodniej stronie Literackiej, jak pisał Kaktus, czy po zachodniej obok asfaltu. Bloki powstały i beztrosko dobudowano wyjścia na asfalt. Teraz jeśli asfalt stanie się drogą rowerową, to piesi zostaną pozbawieni chodnika. Ale miasto " zaoszczędziło" na budowie TBS-ów...

Mimulus
#24 Drukuj posta
Dodany dnia 18/10/2019
Member

Data rejestracji: 06.06.11

Zgodnie z planem na Literackiej planuje się lokalizację:
- dwóch jezdni z co najmniej dwoma pasami ruchu każda,
- przystanków autobusowych w zatokach,
- obustronnych chodników i przynajmniej jednostronnej ścieżki rowerowej.

Nie ma zatem z góry ustalonej strony, po której ta ścieżka ma być.
Nie słyszałem również, aby powstała jakakolwiek szczegółowa koncepcja lokalizacji tej ścieżki.

Przeskocz do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.07
10,348,956 razy odwiedzono naszą stronę