Rada Osiedla

Menu

Aktualnie online

-> Gości online: 1

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 701
-> Najnowszy użytkownik: glogowski

Newsletter

Aby móc otrzymywać e-maile z Oficjalna Strona Rady Osiedla Strzeszyn w Poznaniu musisz się zarejestrować.

|| KLUB SENIORA ||

Facebook

Odwiedź nas na naszym profilu

Pakiet Onkologiczny NFZ

Ratujmy Strzeszynek

Ratujmy Strzeszynek. Wszystkie aktualne informacje na temat zanieczyszczania Jeziora Strzeszyńskiego znajdziecie Państwo na: www.ratujmy-strzeszynek.pl

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Zobacz temat

Drukuj temat
Rondo Literacka-Koszalińska oraz Żołnierzy Wyklętych-Koszalińska
creone
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 26/09/2017
Junior Member

Data rejestracji: 10.07.14

Witam,

W związku z dynamicznie zwiększającą się liczbą mieszkańców na Strzeszynie (a co za tym idzie również i liczbą samochodów) myślę, że warto zastanowić się nad ułatwieniem (rozumianym też jako zwiększeniem bezpieczeństwa) wjazdu z ulic Literackiej i Żołnierzy Wyklętych w Koszalińską. Jestem absolutnym przeciwnikiem sygnalizacji świetlnej, dlatego myślę, że najlepszym rozwiązaniem byłoby wybudowanie w tym miejsc rond. To rozwiązanie pozwoliłyby uspokoić ruch w tym rejonie i dałoby komfort wyjazdu ze Strzeszyna. Poprawiłoby to również bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów w tym rejonie. Już parę razy widziałem w tym miejscu kolizje, a będzie o nie niestety coraz łatwiej... o poważnych wypadkach nie wspominając. Taki jest niestety urok lewoskrętów...

Warto mieć na uwadze, że za kilka lat przybędzie nam kilka tysięcy nowych mieszkańców (samo TBS 1100 mieszkań + kolejne kilkaset mieszkań developerskich) i naprawdę wyjazd ze Strzeszyna się zaczopuje, bo przybędzie nam minimum 1000 samochodów.... Póki tereny przy skrzyżowaniu nie są jeszcze zagospodarowane może warto podnieść ten temat...

Też od razu wspomnę, ze rozumiem, że autobusy potrzebują większej przestrzeni do skrętów (tj. większa średnica ronda), ale w sumie też docelowo zbudowanie ronda wpłynęło by na płynniejszy przejazd autobusów, które potrzebują więcej czasu na lewoskrętach. Jestem ciekaw Państwa opinii.
Edytowane przez creone dnia 26/09/2017

Arleta
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 27/09/2017
Junior Member

Data rejestracji: 01.07.09

Zgadzamy się z tą opinią. Wielokrotnie zgłaszaliśmy wnioski do władz miasta o wprowadzenie tych rozwiązań do planów finansowych miasta. Możemy zapewnić że kolejny raz to uczynimy. Jakie będą tego rezultaty?? Nie tracimy nadziei.
Arleta Matuszewska
Przew. RO

Rocho
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 04/11/2017
Newbie

Data rejestracji: 11.10.16

Zgadza się. Zwłaszcza skrzyżowanie Koszalińska-Żołnierzy Wyklętych jest niebezpieczne. Na Koszalińskiej przed skrzyżowaniem jest zakręt od strony Starego Strzeszyna a samochody z tego kierunku jadą szybko. Przydrożna roślinność też nie ułatwia sytuacji. Czasami samochód wypadający z za zakrętu dostrzega się dosłownie w ostatniej chwili.

pawelpglogowski
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 12/11/2017
Junior Member

Data rejestracji: 06.08.17

Czy ktoś może potwierdzić, iż w weekend doszło do wypadku z udziałem rowerzysty/rowerzystki właśnie na przecięciu Koszalińskiej i Literackiej?

Przeskocz do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.10
7,682,268 razy odwiedzono naszą stronę