Rada Osiedla

Menu

Ogoszenia

Najnowsze ogoszenia
Szukam opiekunki 0
ZAPYTANIE
Pani do pomocy domowej
OFERTA PO SĄSIEDZKU!

Przegld ogosze

Aktualnie online

-> Goci online: 2

-> Uytkownikw online: 0

-> cznie uytkownikw: 704
-> Najnowszy uytkownik: Afroman1990

Newsletter

Aby mc otrzymywa e-maile z Oficjalna Strona Rady Osiedla Strzeszyn w Poznaniu musisz si zarejestrowa.

|| KLUB SENIORA ||

Facebook

Odwiedź nas na naszym profilu

Pakiet Onkologiczny NFZ

Ratujmy Strzeszynek

Ratujmy Strzeszynek. Wszystkie aktualne informacje na temat zanieczyszczania Jeziora Strzeszyńskiego znajdziecie Państwo na: www.ratujmy-strzeszynek.pl

Logowanie

Nazwa uytkownika

Haso

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj si

Nie moesz si zalogowa?
Popro o nowe haso

Shoutbox

Musisz zalogowa si, aby mc doda wiadomo.

07/09/2017
Zapraszamy na zajęcia artystyczne. Odbieramy dzieci ze świetlicy. Warsztatownia Artystyczna ul. Wergiliusza 45 a/a (wejście z tyłu budynku). Nowy, lepszy lokal. [url]www.Warsztato
wniaArtystyczna.pl
[/

11/05/2017
Szukam studentki/ta j. francuskiego Smile 502737071

10/10/2016
Zapraszamy na nowe zajęcia FITNESS! Poniedziałek 19:30 Środa 19:00 Szkoła ul. Hezjoda Super zabawa, krople potu i uśmiech Wink Zapisy: 505 469 979

11/09/2016
Zaopiekuję się dzieckiem u siebie w domu. Jestem dyspozycyjna w godzinach 8-14. Jestem dyplomowanym dietetykiem i mam 37 lat. Mieszkam przy szkole na Hezjoda. tel.791572297 Smile

23/08/2016
Barter językowy ! Oferuję język niemiecki dla Twojego dziecka w zamian za naukę języka angielskigo dla mojego dziecka. Sprawa dotyczy dzieci wieku ok 5-6 lat, chętnych proszę o kontakt 796 566 814

14/04/2016
Spływ Kajakowy w Kiekrzu (1-3maja) Rozpoczęcie sezonu nad jeziorem!! 3maja start 12:00 Cena 20zł/os Dzieci do lat 15 : 10zł/os Zapisy Tel: 505-469 979 Zapraszamy Smile

06/01/2016
Ferie z językiem niemieckim! Zapraszamy na kursy języka niemieckiego w okresie ferii. Opis proponowanych kursów znajduje się na stronie: przystaneuropa.pl w aktualnościach.

18/11/2015
Zapraszamy na zajęcia fitness do szkoły na Strzeszynie Hezjoda 15. Przyjazna atmosfera, kameralne grupy, dobra zabawa oraz tysiące spalonych kalorii. Honorujemy karty:Benefit i OK. Zapisy:505 469 979

16/09/2015
CJO Przystań! Europa przyjmuje zapisy na konwersacyjny kurs języka angielskiego dla dorosłych, poziom B1/B2, pon. 19.00-20.30; biuro@przystaneuro
pa.pl

16/09/2015
CJO Przystań! Europa przyjmuje zapisy na kurs językowy: Angielski - kurs egzaminacyjny dla licealistów(matur
a poziom rozszerzony i przygotowanie do CAE); poziom B2+, pon. 18.00-19.00, czw. 18.00-19.00

Zobacz temat

Drukuj temat
Rondo Literacka-Koszalińska oraz Żołnierzy Wyklętych-Koszalińska
creone
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 26/09/2017
Junior Member

Postw: 13
Data rejestracji: 10.07.14

Witam,

W związku z dynamicznie zwiększającą się liczbą mieszkańców na Strzeszynie (a co za tym idzie również i liczbą samochodów) myślę, że warto zastanowić się nad ułatwieniem (rozumianym też jako zwiększeniem bezpieczeństwa) wjazdu z ulic Literackiej i Żołnierzy Wyklętych w Koszalińską. Jestem absolutnym przeciwnikiem sygnalizacji świetlnej, dlatego myślę, że najlepszym rozwiązaniem byłoby wybudowanie w tym miejsc rond. To rozwiązanie pozwoliłyby uspokoić ruch w tym rejonie i dałoby komfort wyjazdu ze Strzeszyna. Poprawiłoby to również bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów w tym rejonie. Już parę razy widziałem w tym miejscu kolizje, a będzie o nie niestety coraz łatwiej... o poważnych wypadkach nie wspominając. Taki jest niestety urok lewoskrętów...

Warto mieć na uwadze, że za kilka lat przybędzie nam kilka tysięcy nowych mieszkańców (samo TBS 1100 mieszkań + kolejne kilkaset mieszkań developerskich) i naprawdę wyjazd ze Strzeszyna się zaczopuje, bo przybędzie nam minimum 1000 samochodów.... Póki tereny przy skrzyżowaniu nie są jeszcze zagospodarowane może warto podnieść ten temat...

Też od razu wspomnę, ze rozumiem, że autobusy potrzebują większej przestrzeni do skrętów (tj. większa średnica ronda), ale w sumie też docelowo zbudowanie ronda wpłynęło by na płynniejszy przejazd autobusów, które potrzebują więcej czasu na lewoskrętach. Jestem ciekaw Państwa opinii.
Edytowane przez creone dnia 26/09/2017

Arleta
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 27/09/2017
Junior Member

Postw: 23
Data rejestracji: 01.07.09

Zgadzamy się z tą opinią. Wielokrotnie zgłaszaliśmy wnioski do władz miasta o wprowadzenie tych rozwiązań do planów finansowych miasta. Możemy zapewnić że kolejny raz to uczynimy. Jakie będą tego rezultaty?? Nie tracimy nadziei.
Arleta Matuszewska
Przew. RO

Rocho
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 04/11/2017
Newbie

Postw: 5
Data rejestracji: 11.10.16

Zgadza się. Zwłaszcza skrzyżowanie Koszalińska-Żołnierzy Wyklętych jest niebezpieczne. Na Koszalińskiej przed skrzyżowaniem jest zakręt od strony Starego Strzeszyna a samochody z tego kierunku jadą szybko. Przydrożna roślinność też nie ułatwia sytuacji. Czasami samochód wypadający z za zakrętu dostrzega się dosłownie w ostatniej chwili.

pawelpglogowski
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 12/11/2017
Junior Member

Postw: 11
Data rejestracji: 06.08.17

Czy ktoś może potwierdzić, iż w weekend doszło do wypadku z udziałem rowerzysty/rowerzystki właśnie na przecięciu Koszalińskiej i Literackiej?

Przeskocz do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.08
6,751,335 razy odwiedzono nasz stron