Rada Osiedla

Menu

Aktualnie online

-> Gości online: 4

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 709
-> Najnowszy użytkownik: snails

Newsletter

Aby móc otrzymywać e-maile z Oficjalna Strona Rady Osiedla Strzeszyn w Poznaniu musisz się zarejestrować.

|| KLUB SENIORA ||

Facebook

Odwiedź nas na naszym profilu

Pakiet Onkologiczny NFZ

Ratujmy Strzeszynek

Ratujmy Strzeszynek. Wszystkie aktualne informacje na temat zanieczyszczania Jeziora Strzeszyńskiego znajdziecie Państwo na: www.ratujmy-strzeszynek.pl

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Zobacz temat

Drukuj temat
wiadukt Lutycka czy Golęcińska?
wojtekr
#61 Drukuj posta
Dodany dnia 07/05/2018
Member

Data rejestracji: 14.09.10

Mimulus napisa?/a:
Zmiany po konsultacjach:
https://plus.gloswielkopolski.pl/polnoc-poznania-tu-warto-mieszkac/a/juz-za-ponad-rok-korki-na-lutyckiej-beda-historia,13132096
Oczywiście tytułu nie bierzcie serio pod uwagę, gdyż za ponad rok postanie dopiero dokumentacja projektowa, co na korki nie ma żadnego wpływu

Wygląda na to, że wiadukt na Golęcińskiej jednak będzie, tylko pytanie, kiedy?

Czy nasza rada osiedla może potwierdzić te doniesienia prasowe?

creone
#62 Drukuj posta
Dodany dnia 17/10/2018
Junior Member

Data rejestracji: 10.07.14

Witam,

Tak dla Państwa wiadomości dwa tygodnie temu wysłałem do ZDM pytanie czy aktualny jest harmonogram inwestycji na przebudowę ul. Lutyckiej i budowy węzła Koszalińska zaprezentowany na spotkaniu z mieszkańcami i też na stronie ZDM. Zgodnie z nim w marcu/kwietniu br. miał być ogłoszony przetarg na opracowanie programu funkcjonalno-użytkowego tej inwestycji. Zgodnie z tym harmonogramem start samej inwestycji zaplanowano na lipiec przyszłego roku. Jako, że nie mogłem znaleźć informacji o tym przetargu zapytałem ZDM czy został ogłoszony, czy też jest w tej sprawie opóźnienie...

Odpowiedzi do tej pory nie dostałem...

Dzisiaj wysłałem w tej sprawie kolejne pytanie - też do wiadomości RO Strzeszyn. Myślę, że warto ten temat monitorować, tym bardziej, że padły konkretne daty, z których mamy prawo rozliczać.

Jak tylko otrzymam odpowiedź, to ją Państwu przekażę.

pozdrawiam,
Ryszard Michalski
Edytowane przez creone dnia 17/10/2018

DJanos
#63 Drukuj posta
Dodany dnia 17/10/2018
Newbie

Data rejestracji: 16.10.18

Warto monitorować sytuację i dopytywać Wudarskiego czy realizowane są zobowiązania szczególnie teraz przed wyborami.

creone
#64 Drukuj posta
Dodany dnia 20/11/2018
Junior Member

Data rejestracji: 10.07.14

Chciałem poinformować, że otrzymałem odpowiedź od ZDM na zadane przeze mnie pytanie czy aktualny jest harmonogram inwestycji na przebudowę ul. Lutyckiej i budowy węzła Koszalińska zaprezentowany na spotkaniu z mieszkańcami na początku tego roku. Zgodnie z nim w marcu/kwietniu br. miał być ogłoszony przetarg na opracowanie programu funkcjonalno-użytkowego tej inwestycji. Zgodnie z tym harmonogramem start samej inwestycji zaplanowano na lipiec przyszłego roku. Te informacje są zresztą zawarte w podsumowaniu konsultacji na na stronie ZDM.

W odpowiedzi otrzymałem od ZDM pismo o następującej treści:
"W odpowiedzi na Pana email z dnia 2.10, Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu informuje, że podczas konsultacji społecznych mieszkańcy zgłosili wiele uwag pn. "Przebudowa układu drogowego w ciągu DK 92 - węzeł Wola i węzeł Koszalińska". W oparciu o wnioski mieszkańców zostały wprowadzone korekty do zakresu planowanych prac i opracowano nowy wariant realizacji inwestycji.
W odniesieniu do harmonogramu oraz rozpoczęcia prac budowlanych ZDM zawiadamia, ze termin realizacji inwestycji, w tym rozpoczęcie robót budowlanych jest uzależnione od zapewnienia finansowania i uwzględnienia jej w nowej edycji Wieloletniej Prognozy Finansowej."

Skan pisma znajdą Państwo na profilu facebook RO Strzeszyn: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2205625596155998&set=p.2205625596155998&type=3&eid=ARC1LM9zPzoJnhKkK9noX5jkAGKVFOOj4TWnbUvEqK6KvgXeyRWCkax2kP921tDkeeBdgTPUEGDQBnZA

Niestety tak jak przypuszczałem, żaden przetarg w tej sprawie nie został ogłoszony, mimo, że w podsumowaniu konsultacji nakreślono precyzyjny harmonogram inwestycji. Niestety w przedstawionym dzisiaj projekcie budżetu na przyszły rok również nie doszukałem się środków na realizację tej inwestycji. Pozostaje zatem pytanie czy realne jest rozpoczęcie inwestycji w połowie przyszłego roku?
Edytowane przez creone dnia 20/11/2018

Mimulus
#65 Drukuj posta
Dodany dnia 22/11/2018
Member

Data rejestracji: 06.06.11

Creone, jeśli powtórzysz to pytanie w styczniu przeszłego roku, to odpowiedź pewnie będzie twierdząca Smile
Tak na poważnie, to widać, że nadal jesteśmy na etapie koncepcji, a wszelkie uzgodnienia formalno-prawne łącznie z wykonaniem dokumentacji potrwają pewnie kilkanaście miesięcy.

Przeskocz do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.09
8,059,667 razy odwiedzono naszą stronę