Rada Osiedla

Menu

Aktualnie online

-> Gości online: 3

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 703
-> Najnowszy użytkownik: Andrzej123

Newsletter

Aby móc otrzymywać e-maile z Oficjalna Strona Rady Osiedla Strzeszyn w Poznaniu musisz się zarejestrować.

|| KLUB SENIORA ||

Facebook

Odwiedź nas na naszym profilu

Pakiet Onkologiczny NFZ

Ratujmy Strzeszynek

Ratujmy Strzeszynek. Wszystkie aktualne informacje na temat zanieczyszczania Jeziora Strzeszyńskiego znajdziecie Państwo na: www.ratujmy-strzeszynek.pl

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Zobacz temat

Drukuj temat
Strzeszyn Park etap I
milena_
#81 Drukuj posta
Dodany dnia 15/01/2018
Junior Member

Data rejestracji: 30.08.17

plomyk napisa?/a:

Moje pytanie do osób które kupiły mieszkania w 1 etapie jest następujące:
1. czy umowa była sformułowana jak przy etapie II tzn płatność 20/80. 80% płatności przy odbiorze mieszkania??

Ale przy drugim etapie nie ma możliwości płatności przy odbiorze mieszkania. 80 % płatne jest do 15 grudnia 2018 r., odbiór wg umowy 31.12.2018 r.

Chyba, że deweloper z każdym podpisywał inną umowę.

alicjaboro
#82 Drukuj posta
Dodany dnia 15/01/2018
Junior Member

Data rejestracji: 31.07.17

każdy inaczej traktowany. Sami widzicie jak pogrywają z ludźmi. Skoro płatne przy odbiorze, dlaczego nie poczekać z umową, aż całość będzie gotowa. Umowa z tym deweloperem to duże ryzyko.

plomyk
#83 Drukuj posta
Dodany dnia 15/01/2018
Newbie

Data rejestracji: 14.01.18

ja mam taki zapis przy zakupie II etapu. Pytam jak to było w I etapie alicjaboro. Możesz napisać jeśli to nie tajemnica

Dziękuje

alicjaboro
#84 Drukuj posta
Dodany dnia 15/01/2018
Junior Member

alicjaboro napisa?/a:
Nie było możliwości płatności przy odbiorze mieszkania.
Proszę

alicjaboro
#85 Drukuj posta
Dodany dnia 15/01/2018
Junior Member

plomyk napisa?/a:
ja mam taki zapis przy zakupie II etapu. Pytam jak to było w I etapie alicjaboro. Możesz napisać jeśli to nie tajemnica

Dziękuje

Jeśli to nie tajemnica opowiedz jak wyglądały twoje rozmowy i negocjacje z deweloperem. My nie kontaktujemy się z nimi inaczej jak przez kancelarię prawnicza. Podpisując umowę radzę uwzględnić późniejsze postępowanie sądowe i wszystkie koszty materialne i niematerialne z tym związane.

Dziekuje

plomyk
#86 Drukuj posta
Dodany dnia 15/01/2018
Newbie

Data rejestracji: 14.01.18

Dziękuje za odpowiedz. Nie negocjowałem jakoś wielce warunków poza ceną, oni sami zaproponowali finansowanie 20%/80% tzn. w chwili podpisania umowy płacimy 20% w chwili odbioru mieszkania 80%. Z tego co wiem to wszyscy tak mają, tak przynajmniej jest napisane na ich stronie

Dopytuje bo to co się dzieje na I etapie to naprawdę skandal i martwi mnie ich podejście do sprawy. Gdyby był rzetelny i odpowiedzialny już dawno tego GW powinien wyrzucić, nawet dopłacić do nowego GW ale wyjść z tego z twarzą. Dlatego nie dziwie się dlaczego tak wiele osób jest zdenerwowanych, pewnie na takim miejscu zrobiłbym już wszystko aby pieniądze zwrócili i nie czekał kolejnych miesięcy na wymarzone mieszkanie skoro nie potrafią napisać kiedy to będzie.

Czy możesz Alicjaboro napisać co teraz przedstawia Wam deweloper. Jego tłumaczenie jest bezzasadne miedzy Wami, bo Was nie powinno interesować jego problemy z GW. Powinien jasno przedstawić plan naprawczy (nowy harmonogram) i się tego zobowiązania trzymać, skoro podpisał ON umowę a nie GW. Przecież nie można tego "budować" w nieskończoność???

alicjaboro
#87 Drukuj posta
Dodany dnia 16/01/2018
Junior Member

Nic nam nie przedstawia. Nie kontaktujemy się już z nimi bezpośrednio, bo jesteśmy zdegustowani i zniesmaczeni. Sprawą zajmuje się prawnik. Wiem od innych, że mówi się o końcu maja, ale nie ma żadnego oficjalnego pisma. Podpisanie z nimi umowy to dobrowolne wejście w szambo. Budować w nieskończoność widocznie można, nie ma regulacji prawnych zabraniających budować w nieskończoność.

alicjaboro
#88 Drukuj posta
Dodany dnia 16/01/2018
Junior Member

Na waszym miejscu etap II, nie zgodziłabym się na nic innego jak rezerwację mieszkania z gwarancją zapłaty całości kwoty za mieszkanie, gdy będzie gotowe.

alicjaboro
#89 Drukuj posta
Dodany dnia 30/01/2018
Junior Member

Nadal nie ma żadnego oficjalnego terminu ukończenia etapu 1.

on
#90 Drukuj posta
Dodany dnia 02/02/2018
Junior Member

Data rejestracji: 27.08.17

TO JEST SKANDAL!!! DEWELOPER NIE JEST W STANIE NA TĄ CHWILĘ OKREŚLIĆ ZAKOŃCZENIA PRAC W ETAPIE I, PRAWIE ROK POŚLIZGU I NADAL BRAK KONKRETÓW

Tomasz
#91 Drukuj posta
Dodany dnia 03/02/2018
Junior Member

Data rejestracji: 22.03.11

Szanowni...
W zasadzie jestem tylko kibicem waszej budowy, jednakże po roku opóźnienia, dochodzę do wniosku że to nie jest przypadek. To jest tylko moja hipoteza. Przyczyna nie wynika z złej woli developera, ale raczej z przykazu miasta i ludzi prezydenta. Dlaczego? dlatego że wystartowała konkurencyjna inwestycja bloków tpbs. Przy wbijaniu łopaty była TV i sam "tęczowy" i jego klakierzy z tym "ala Lenin" nie wiem jak się nazywa i nie chcę wiedzieć. Otóż w pierwszej kolejności mają być tbsy aby pokazać gawiedzi jakie to miasto prężne, a developerzy i "bogaci" be. Dwa szkoła SP1 przewidziana jest na 700 uczniów, obecnie do niej na dwie zmiany uczęszcza w tym roku 1100 w przyszłym ok. 1300. Argumentacja głupia? Dla człowieka inteligentnego tak, ale dla urzędników już nie.
Zresztą wasza sytuacja jest jak szyszka w du...e ani wyjąć ani wcisnąć.Frown
Może się mylę, jednak pomysły humanistów-urzędasów momentami zwalają z nóg.

KAKTUS
#92 Drukuj posta
Dodany dnia 04/02/2018
Junior Member

Data rejestracji: 24.01.15

Czyli, że urzędnicy mieliby zablokować budowę? Pewnie gdyby były jakieś zewnętrzne przyczyny, to ludzie by się dowiedzieli. A może deweloper został przekupiony, żeby się nie spieszył? Tak mogłaby działać konkurencja, ale nie urząd...

Sądzi Pan, że jeśli urzędnicy mają w poważaniu temat dojazdu do osiedla i bez przygotowania infrastruktury dorzucają kilka tysięcy mieszkań, to brak szkoły jest dla nich przeszkodą?

No i wreszcie, czy budynki inwestycji Strzeszyn Park naprawdę miałyby przyczynić się do tak drastycznego pogorszenia sytuacji szkoły? To chyba jednak nie jest kilkaset mieszkań, tylko kilkanaście/kilkadziesiąt.
Edytowane przez KAKTUS dnia 04/02/2018

on
#93 Drukuj posta
Dodany dnia 04/02/2018
Junior Member

Jeżeli firma nie wypłaca podwykonawcą pieniędzy no to nie ma co się dziwić, że na budowie I etapu jest jak jest z ilością pracowników i postępie prac

Karton
#94 Drukuj posta
Dodany dnia 05/02/2018
Newbie

Data rejestracji: 06.12.17

on napisa?/a:
Jeżeli firma nie wypłaca podwykonawcą pieniędzy no to nie ma co się dziwić, że na budowie I etapu jest jak jest z ilością pracowników i postępie prac

Z tego co wiem to inwestycja jest kredytowana. Wykonawca dostaje pieniądze z banku za każdy zamknięty etap prac.

alicjaboro
#95 Drukuj posta
Dodany dnia 09/02/2018
Junior Member

Kabaretu na kółkach ciąg dalszy. Marzec nieosiągalny, nowego terminu nie ma... to już jest zła wola dewelopera i robienie z nas idiotów bez mrugnięcia okiem. Brawa dla cwaniaków ze spółki. Celowe działanie opóźniające.Sad

Lukasz
#96 Drukuj posta
Dodany dnia 14/02/2018
Newbie

Data rejestracji: 16.09.17

Zwinie ma 100%, bo to spółka celowa

Lukasz
#97 Drukuj posta
Dodany dnia 28/02/2018
Newbie

Data rejestracji: 16.09.17

Wiadomo coś odnośnie etapu 1 ?? Podali w końcu jakiś realny termin zakończenia budowy??

on
#98 Drukuj posta
Dodany dnia 02/03/2018
Junior Member

Przewidywany termin zakończenia jest przewidziany na maj, ale wszystko tak naprawdę zależy czy przejdzie odbiór techniczny a z tym może być największy problem patrząc na jakość wykonywanych prac

wojtekr
#99 Drukuj posta
Dodany dnia 02/03/2018
Member

Data rejestracji: 14.09.10

Przed odbiorem mieszkania właściciele koniecznie powinni zrobić oględziny przy pomocy swojego rzeczoznawcy.

alicjaboro
Dodany dnia 02/03/2018
Junior Member

Nie wiem skąd informacja o maju. Jeszcze dziś słyszałam informacje o marcu i kwietniu, a żadnego oficjalnego stanowiska nie ma. Prace wstrzymane ze względu na zła pogode. Widocznie każdemu inny termin podają.

Najnowszy termin ukończenia inwestycji to 31.08.2018 r.
Edytowane przez alicjaboro dnia 03/03/2018

Przeskocz do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.34
7,823,710 razy odwiedzono naszą stronę