Rada Osiedla

Menu

Ogoszenia

Najnowsze ogoszenia
Szukam opiekunki 0
ZAPYTANIE
Pani do pomocy domowej
OFERTA PO SĄSIEDZKU!

Przegld ogosze

Aktualnie online

-> Goci online: 4

-> Uytkownikw online: 0

-> cznie uytkownikw: 706
-> Najnowszy uytkownik: plomyk

Newsletter

Aby mc otrzymywa e-maile z Oficjalna Strona Rady Osiedla Strzeszyn w Poznaniu musisz si zarejestrowa.

|| KLUB SENIORA ||

Facebook

Odwiedź nas na naszym profilu

Pakiet Onkologiczny NFZ

Ratujmy Strzeszynek

Ratujmy Strzeszynek. Wszystkie aktualne informacje na temat zanieczyszczania Jeziora Strzeszyńskiego znajdziecie Państwo na: www.ratujmy-strzeszynek.pl

Logowanie

Nazwa uytkownika

Haso

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj si

Nie moesz si zalogowa?
Popro o nowe haso

Shoutbox

Musisz zalogowa si, aby mc doda wiadomo.

07/09/2017
Zapraszamy na zajęcia artystyczne. Odbieramy dzieci ze świetlicy. Warsztatownia Artystyczna ul. Wergiliusza 45 a/a (wejście z tyłu budynku). Nowy, lepszy lokal. [url]www.Warsztato
wniaArtystyczna.pl
[/

11/05/2017
Szukam studentki/ta j. francuskiego Smile 502737071

10/10/2016
Zapraszamy na nowe zajęcia FITNESS! Poniedziałek 19:30 Środa 19:00 Szkoła ul. Hezjoda Super zabawa, krople potu i uśmiech Wink Zapisy: 505 469 979

11/09/2016
Zaopiekuję się dzieckiem u siebie w domu. Jestem dyspozycyjna w godzinach 8-14. Jestem dyplomowanym dietetykiem i mam 37 lat. Mieszkam przy szkole na Hezjoda. tel.791572297 Smile

23/08/2016
Barter językowy ! Oferuję język niemiecki dla Twojego dziecka w zamian za naukę języka angielskigo dla mojego dziecka. Sprawa dotyczy dzieci wieku ok 5-6 lat, chętnych proszę o kontakt 796 566 814

14/04/2016
Spływ Kajakowy w Kiekrzu (1-3maja) Rozpoczęcie sezonu nad jeziorem!! 3maja start 12:00 Cena 20zł/os Dzieci do lat 15 : 10zł/os Zapisy Tel: 505-469 979 Zapraszamy Smile

06/01/2016
Ferie z językiem niemieckim! Zapraszamy na kursy języka niemieckiego w okresie ferii. Opis proponowanych kursów znajduje się na stronie: przystaneuropa.pl w aktualnościach.

18/11/2015
Zapraszamy na zajęcia fitness do szkoły na Strzeszynie Hezjoda 15. Przyjazna atmosfera, kameralne grupy, dobra zabawa oraz tysiące spalonych kalorii. Honorujemy karty:Benefit i OK. Zapisy:505 469 979

16/09/2015
CJO Przystań! Europa przyjmuje zapisy na konwersacyjny kurs języka angielskiego dla dorosłych, poziom B1/B2, pon. 19.00-20.30; biuro@przystaneuro
pa.pl

16/09/2015
CJO Przystań! Europa przyjmuje zapisy na kurs językowy: Angielski - kurs egzaminacyjny dla licealistów(matur
a poziom rozszerzony i przygotowanie do CAE); poziom B2+, pon. 18.00-19.00, czw. 18.00-19.00

Zobacz temat

Drukuj temat
Strzeszyn Park etap I
on
#81 Drukuj posta
Dodany dnia 08/12/2017
Junior Member

Postw: 12
Data rejestracji: 27.08.17

Moim zdaniem ta cała sytuacja związana z I etapem i prawdopodobnie również z II etapem jest jednym wielkim oszukiwaniem ludzi wymagająca zgłoszenia do odpowiednich służb i instytucji

on
#82 Drukuj posta
Dodany dnia 08/12/2017
Junior Member

Moim zdaniem ta cała sytuacja związana z I etapem i prawdopodobnie również z II etapem jest jednym wielkim oszukiwaniem ludzi wymagająca zgłoszenia do odpowiednich służb i instytucji

Stylla1
#83 Drukuj posta
Dodany dnia 09/12/2017
Newbie

Postw: 6
Data rejestracji: 20.09.17

on napisa?/a:

Pytanie tylko gdzie to możemy zgłosić? Oni się sądu nie boją. A jak wiadomo sprawa sądowa będzie trochę trwać z rok minimum. Do tego czasu już mogą zamknąć spółkę 3DOM i są bezkarni. Termin wydania mieszkania 30 października miną i ani kasy ani mieszkania i nic ich nie obchodzi. Rozmowa o problemach mieszkaniowych finansowych i innych jakie przez nich są. Nic ich nie rusza... Taki mają nieludzki marketing. A kontaktowanie się z klientem jest im obce.
Edytowane przez Stylla1 dnia 09/12/2017

Karton
#84 Drukuj posta
Dodany dnia 19/12/2017
Newbie

Postw: 2
Data rejestracji: 06.12.17

Na budowie I etapu iście świąteczna atmosfera. Niektórzy, z garstki 6 pracowników, umilają sobie czas zakupami w pobliskim Lewiatanie. Co kupują? Ano Żubra i setkę cytrynówki lubelskiej żeby można było spokojnie się zadekować w kontenerze. Kiedy już myślę, że ta inwestycja głębszego dna nie sięgnie to jednak zawsze jakiś as w rękawie się znajdzie. Wesołych Świąt Smile

on
#85 Drukuj posta
Dodany dnia 21/12/2017
Junior Member

Drodzy mieszkańcy I etapu, deweloperowi ta zwłoka czasowa z oddaniem nam mieszkań jest na rękę z uwagi na fakt, iż generalny wykonawca płaci kary umowne deweloperowi za niedotrzymanie terminu za każdy skończony etap prac. Ponadto już prawie każdy nabywca mieszkania ma naliczone 5% wartości mieszkania. Reasumując dla dewelopera to świetny zarobek. Natomiast generalnemu wykonawcy nie zależy na szybkim skończeniu prac ponieważ szybciej jego pieniążki powędrują do dewelopera a tak zawsze coś tam odwlecze. Myślę, że jedynym wyjściem z tej sytuacji jest droga sądowa.

plomyk
#86 Drukuj posta
Dodany dnia 14/01/2018
Newbie

Postw: 3
Data rejestracji: 14.01.18

Ciągle czytam te komentarze i nie mogę w to uwierzyć. Widzę też postęp prac na etapie I i prawdą jest, że w tym tempie oba etapy zostaną oddane w tym samy czasie. Firma myślę że jakoś tam działą skoro do informacji publicznej są przekazywane informacji o dzialce przy jeziorze Maltańskim i hotelu albo mają dobre zaplecze w prasie.

Moje pytanie do osób które kupiły mieszkania w 1 etapie jest następujące:
1. czy umowa była sformułowana jak przy etapie II tzn płatność 20/80. 80% płatności przy odbiorze mieszkania??

Dziękuje za odpowiedz

alicjaboro
#87 Drukuj posta
Dodany dnia 15/01/2018
Junior Member

Postw: 29
Data rejestracji: 31.07.17

Nie wiem skąd przypuszczenie, że oba etapy zostaną oddane w tym samym czasie. Budynki etapu I w lipcu 2016 roku były na wysokości 3 piętra i nic nie zapowiadało takich opóźnień. Obecnie nadal nie mamy żadnego nowego oficjalnego terminu. Ktoś dowiadywał się, że może koniec maja, ale nikt już w te terminy nie wierzy. Postęp prac na zewnątrz jest niewielki, raczej jest to przestawienie maszyn. Wewnątrz postęp prac jest minimalny...
Nie było możliwości płatności przy odbiorze mieszkania.
Edytowane przez alicjaboro dnia 15/01/2018

milena_
#88 Drukuj posta
Dodany dnia 15/01/2018
Junior Member

Postw: 10
Data rejestracji: 30.08.17

plomyk napisa?/a:

Moje pytanie do osób które kupiły mieszkania w 1 etapie jest następujące:
1. czy umowa była sformułowana jak przy etapie II tzn płatność 20/80. 80% płatności przy odbiorze mieszkania??

Ale przy drugim etapie nie ma możliwości płatności przy odbiorze mieszkania. 80 % płatne jest do 15 grudnia 2018 r., odbiór wg umowy 31.12.2018 r.

Chyba, że deweloper z każdym podpisywał inną umowę.

alicjaboro
#89 Drukuj posta
Dodany dnia 15/01/2018
Junior Member

każdy inaczej traktowany. Sami widzicie jak pogrywają z ludźmi. Skoro płatne przy odbiorze, dlaczego nie poczekać z umową, aż całość będzie gotowa. Umowa z tym deweloperem to duże ryzyko.

plomyk
#90 Drukuj posta
Dodany dnia 15/01/2018
Newbie

ja mam taki zapis przy zakupie II etapu. Pytam jak to było w I etapie alicjaboro. Możesz napisać jeśli to nie tajemnica

Dziękuje

alicjaboro
#91 Drukuj posta
Dodany dnia 15/01/2018
Junior Member

alicjaboro napisa?/a:
Nie było możliwości płatności przy odbiorze mieszkania.
Proszę

alicjaboro
#92 Drukuj posta
Dodany dnia 15/01/2018
Junior Member

plomyk napisa?/a:
ja mam taki zapis przy zakupie II etapu. Pytam jak to było w I etapie alicjaboro. Możesz napisać jeśli to nie tajemnica

Dziękuje

Jeśli to nie tajemnica opowiedz jak wyglądały twoje rozmowy i negocjacje z deweloperem. My nie kontaktujemy się z nimi inaczej jak przez kancelarię prawnicza. Podpisując umowę radzę uwzględnić późniejsze postępowanie sądowe i wszystkie koszty materialne i niematerialne z tym związane.

Dziekuje

plomyk
#93 Drukuj posta
Dodany dnia 15/01/2018
Newbie

Dziękuje za odpowiedz. Nie negocjowałem jakoś wielce warunków poza ceną, oni sami zaproponowali finansowanie 20%/80% tzn. w chwili podpisania umowy płacimy 20% w chwili odbioru mieszkania 80%. Z tego co wiem to wszyscy tak mają, tak przynajmniej jest napisane na ich stronie

Dopytuje bo to co się dzieje na I etapie to naprawdę skandal i martwi mnie ich podejście do sprawy. Gdyby był rzetelny i odpowiedzialny już dawno tego GW powinien wyrzucić, nawet dopłacić do nowego GW ale wyjść z tego z twarzą. Dlatego nie dziwie się dlaczego tak wiele osób jest zdenerwowanych, pewnie na takim miejscu zrobiłbym już wszystko aby pieniądze zwrócili i nie czekał kolejnych miesięcy na wymarzone mieszkanie skoro nie potrafią napisać kiedy to będzie.

Czy możesz Alicjaboro napisać co teraz przedstawia Wam deweloper. Jego tłumaczenie jest bezzasadne miedzy Wami, bo Was nie powinno interesować jego problemy z GW. Powinien jasno przedstawić plan naprawczy (nowy harmonogram) i się tego zobowiązania trzymać, skoro podpisał ON umowę a nie GW. Przecież nie można tego "budować" w nieskończoność???

alicjaboro
#94 Drukuj posta
Dodany dnia 16/01/2018
Junior Member

Nic nam nie przedstawia. Nie kontaktujemy się już z nimi bezpośrednio, bo jesteśmy zdegustowani i zniesmaczeni. Sprawą zajmuje się prawnik. Wiem od innych, że mówi się o końcu maja, ale nie ma żadnego oficjalnego pisma. Podpisanie z nimi umowy to dobrowolne wejście w szambo. Budować w nieskończoność widocznie można, nie ma regulacji prawnych zabraniających budować w nieskończoność.

alicjaboro
#95 Drukuj posta
Dodany dnia 16/01/2018
Junior Member

Na waszym miejscu etap II, nie zgodziłabym się na nic innego jak rezerwację mieszkania z gwarancją zapłaty całości kwoty za mieszkanie, gdy będzie gotowe.

Przeskocz do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.10
6,903,523 razy odwiedzono nasz stron