Rada Osiedla

Menu

Aktualnie online

-> Goci online: 4

-> Uytkownikw online: 0

-> łcznie uytkownikw: 693
-> Najnowszy uytkownik: MB

Newsletter

Aby mc otrzymywa e-maile z Oficjalna Strona Rady Osiedla Strzeszyn w Poznaniu musisz si zarejestrowa.

|| KLUB SENIORA ||

Facebook

Odwiedź nas na naszym profilu

Pakiet Onkologiczny NFZ

Ratujmy Strzeszynek

Ratujmy Strzeszynek. Wszystkie aktualne informacje na temat zanieczyszczania Jeziora Strzeszyńskiego znajdziecie Państwo na: www.ratujmy-strzeszynek.pl

Logowanie

Nazwa uytkownika

Haso

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj si

Nie moesz si zalogowa?
Popro o nowe haso

Zobacz temat

Drukuj temat
Strzeszyn Park etap I
Mimulus
#61 Drukuj posta
Dodany dnia 11/11/2017
Member

Postw: 80
Data rejestracji: 06.06.11

Nie jestem stroną umowy deweloperskiej, ale czytając dyskusję naszych przyszłych sąsiadów trochę uporządkuję informacje.

Deweloperem (inwestorem) etapu I jest spółka 3DOM S.A, założona w 2014 r., która zakupiła teren i na którą było przeniesione pozwolenie na budowę wydane pierwotnie na spółkę PBG ERIGO PROJEKT Sp. z o.o. Strzeszyn S.K.A. (prawdopodobnie na skutek warunków restrukturyzacji PBG). Kto jest właścicielem spółki 3DOM nie wiem (pierwotnie była nią osoba fizyczna, ale po 3 miesiącach to się zmieniło). Spółka 3DOM w każdym razie nie jest wymieniona w sprawozdaniu jako spółka zależna lub stowarzyszona z PBG.
Zgodnie z informacją, spółka PBG Erigo Sp. z o.o prowadzi komercjalizację oraz nadzór inwestorski nad inwestycją.

Deweloperem (inwestorem) etapu II jest spółka Strzeszyn Park S.A. powstała w grudniu 2016 r. Poprzednim właścicielem terenu była spółka PBG ERIGO PROJEKT Sp. z o.o. Strzeszyn S.K.A., a następnie 3DOM S.A. (przez 3 miesiące). Kto jest właścicielem spółki Strzeszyn Park S.A. nie wiem (pierwotnie była nią osoba fizyczna, ale po 1 miesiącu to się zmieniło - schemat podobny jak przy 3DOM).

W ten sposób należy wykluczyć, że spółka z grupy kapitałowej PBG jest deweloperem z pewnym zastrzeżeniem:
- istnieją powiązania osób fizycznych - niektórzy członkowie organów byli/są powiązani z PBG
- być może jakaś spółka z grupy jest mniejszościowym akcjonariuszem ww. inwestorów.
Edytowane przez Mimulus dnia 11/11/2017

alicjaboro
#62 Drukuj posta
Dodany dnia 14/11/2017
Junior Member

Postw: 36
Data rejestracji: 31.07.17

mat87 napisa?/a:

Najlepszym dowodem na to, iż II etap nie jest zagrożony jest widoczny postęp prac.

hahahahahhaa....! Uwielbiam twierdzenie: nie jest zagrożony. Często je czytam w e-mailach, a jeszcze częściej słyszę.

Treść e-mail od PS z 06.12.2016 r.:

Dzień dobry,
uprzejmie informuję, iż wskazany w umowie deweloperskiej termin wydani mieszkań do końca czarwace 2017 roku nie jest zagrożony. W razie dodatkowych pytań proszę o kontakt.
pozdrawiam,

Z 9.05.2017
Myślę, że ściany w Pani mieszkaniu nie zostaną postawione wcześniej niż na koncie maja. Generalny wykonawca zapewnia, że ukończy budowę do końca czerwca.
pozdrawiam,

Treść e-mail od PS z 16.05.2017 r.

Dzień dobry,
Termin wydania mieszkań wskazany w umowie deweloperskiej nie jest zagrożony. Aktualnie w budynku A wylewane są już posadzki. Jak tylko prace posadzkowe zostaną ukończone rozpocznie się montaż ścianek działowych.
pozdrawiam,

A dalej z historii mojej skrzynki wynika, że na ok. 10 wiadomości nadal nie otrzymałam odpowiedzi.

Teraz przy przekroczonym terminie końca października nadal nie mamy żadnej informacji od dewelopera co dalej.

Mówienie, że jestem poirytowana to bardzo lekkie słowo na moje oburzenie.

alicjaboro
#63 Drukuj posta
Dodany dnia 30/11/2017
Junior Member

Miesiąc po terminie i żadnego oficjalnego nowego terminu ukończenia inwestycji.

alicjaboro
#64 Drukuj posta
Dodany dnia 04/12/2017
Junior Member

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! WIELKIE NIC. A mi się wydawało, że jak się podpisuje umowę na kilkaset tysięcy to, że to jest wiążące? Że ma jakąś moc? że jest zobowiązanie? a jak się termin przekracza, to się coś z tym robi, żeby było krócej a nie dłużej.

Mimulus
#65 Drukuj posta
Dodany dnia 05/12/2017
Member

Proszę zwrócić uwagę, że deweloperowi może zależeć na rezygnacji z części umów przez nabywców Smile

milena_
#66 Drukuj posta
Dodany dnia 05/12/2017
Junior Member

Postw: 11
Data rejestracji: 30.08.17

Mimulus napisa?/a:
Proszę zwrócić uwagę, że deweloperowi może zależeć na rezygnacji z części umów przez nabywców Smile

A dlaczego miałoby zależeć na rezygnacji z umów?

Czy ktokolwiek z nabywców z pierwszego etapu kierował sprawę do sądu czy cały czas jest to jedynie na etapie przepychanek z deweloperem?

alicjaboro
#67 Drukuj posta
Dodany dnia 05/12/2017
Junior Member

Mimulus napisa?/a:
Dlaczego Pan tak uważa? nawet jeśli rozwiążemy umowę, będziemy dochodzić odsetek karnych. Deweloperowi powinno zależeć na ukończeniu Inwestycji i szybkim przeniesieniu na nas własności, bo wtedy dostaje pieniądze z rachunku powierniczego. W przypadku rozwiązania umowy ma sprawę w sądzie o odsetki karne których nie chce wypłacać w pełnej kwocie, nie dostaje pieniedzy od razu, tylko ma to odwleczone w czasie.

alicjaboro
#68 Drukuj posta
Dodany dnia 05/12/2017
Junior Member

Ja osobiście już bardzo współczuje 2 etapowi, bo jest naocznym świadkiem co dzieje się z 1 etapem i naiwnie wierzycie że u Was będzie zupełnie inaczej... bo takie ładne miejsce... na pewno zdążą. Już przecież coś tam robią. i mówią że robią. bo inny podwykonawca. To są ci sami ludzie. w różnych firmach. Moze rzeczywiście zawarli z nami te umowy żeby przetrzymać nasze pieniądze i czekają rozwiązania umów. Śmierdzi Amber Gold....

Mimulus
#69 Drukuj posta
Dodany dnia 05/12/2017
Member

Nie znam treści zawartych przez Państwa umów deweloperskich, a w wiadomościach powyżej są sprzeczne informacje (najpierw, że max wysokość odsetek to 5%, a gdzieś było o 81%). Biorąc pod uwagę to, że deweloper podpisał aneksy do umów przeciągające termin zakończenia inwestycji (w tej sytuacji odsetki się pewnie nie należą) oraz ostatni wzrost cen na rynku mieszkaniowym, deweloper może sprzedać mieszkania znacząco drożej, niż rok czy dwa lata temu. Oczywiście to tylko taka hipoteza, aczkolwiek nie pozbawiona argumentów.

Mimulus
#70 Drukuj posta
Dodany dnia 05/12/2017
Member

A tak w ogóle, to na Państwa miejscu napisałbym zapytanie do PBG, która jest spółką publiczną, czy PBG lub inna spółka z grupy kapitałowej ma jakiekolwiek udziały w spółce 3DOM S.A lub Strzeszyn Park S.A.

Tak właściwie, to nie wiecie, kto stoi za deweloperem.

milena_
#71 Drukuj posta
Dodany dnia 05/12/2017
Junior Member

Postw: 11
Data rejestracji: 30.08.17

alicjaboro napisa?/a:
Ja osobiście już bardzo współczuje 2 etapowi, bo jest naocznym świadkiem co dzieje się z 1 etapem i naiwnie wierzycie że u Was będzie zupełnie inaczej... bo takie ładne miejsce... na pewno zdążą. Już przecież coś tam robią. i mówią że robią. bo inny podwykonawca. To są ci sami ludzie. w różnych firmach. Moze rzeczywiście zawarli z nami te umowy żeby przetrzymać nasze pieniądze i czekają rozwiązania umów. Śmierdzi Amber Gold....

A skąd ma Pani takie informacje, że wykonawca II etapu to te same osoby, które były/są wykonawcą w I etapie?

Jeszcze raz zapytam, czy ktoś z pierwszego etapu skierował sprawę do sądu?

alicjaboro
#72 Drukuj posta
Dodany dnia 06/12/2017
Junior Member

Wykonawca, wykonawca, bla bla bla. Z kim ma Pani podpisana umowę? kto realizuje nadzór i kontrolę postępów realizacji? jaki ma Pani wpływ na wykonawce? myśli Pani że u nas ściany stawiali wolno?

Nie mogę Pani odpowiedzieć wprost o sąd z różnych względów. Jedyne co mogę powiedzieć to to, że ani przepychanki niesądowe ani sądowe w chwili obecnej nie powodują przyśpieszenia prac na budowie. Nasze wnioski, pisma i wezwania pozostają bez odpowiedzi. Chodzi o to, że deweloper który wygląda na porządnego jest do bani. A umowa która wydaje się nas chronić, daje ci możliwość ruchu po 4 miesiącach w formie jej rozwiązania. Co z tego, że będą postępowania w sądzie? to oznacza dla nas przynajmniej 2 lata w plecy w sprawie mieszkania i straty finansowe. czy przyjęłaby Pani ofertę wypłacenia tylko części odsetek karnych od dewelopera? albo tłumaczenie Prezesa że mógł zmienić podwykonawcę ale tego nie zrobił?
Wie Pani że od 6 miesięcy słyszymy kłamstwa, że pracy zostało na 3 tygodnie? a dziś informacja, że dopiero robią oświetlenie, ogrzewanie, dach, płytki, a zostało jeszcze gipsowanie i malowanie i zagospodarowanie parkingu i zieleni. To co? oni nie wiedzą?
Tu nie chodzi o wykonawcę, tylko o Pani pieniądze na ich koncie. Mają tak skonstruowaną umowę z bankiem, że im dłużej je mają tym lepiej. Reszta to wymówki.

alicjaboro
#73 Drukuj posta
Dodany dnia 06/12/2017
Junior Member

Pamiętam rozmowę z P.S. dawno temu, gdy etap 1 miał budowane 3 piętro, nie było wtedy opóźnień, gdy dopytywaliśmy o firmy, która matka, która córka, i wynikało z tych rozmów, że wykonawca to zasób inwestora. Ale P.S. powie ci zawsze i tak to co chcesz usłyszeć.

Karton
#74 Drukuj posta
Dodany dnia 06/12/2017
Newbie

Postw: 7
Data rejestracji: 06.12.17

@Mimulus: dla mnie to oczywiste, że PBG stoi za obydwiema inwestycjami. Strzeszyn Park SA i 3DOM SA to są jedynie spółki celowe z "figurantami" w zarządzie. 3DOM jest zarejestrowane pod adresem jednego z byłych podwykonawców PBG, który nawet przez dłuższą chwilę "zasiadał" w zarządzie. Teraz już go nie widzę w KRS. Natomiast "prezesi" 3 DOM i Strzeszyn Park SA to byli rzecznicy prasowi PBG, którzy nadal są z grupą związani. Samo PBG konsekwentnie wycofuje wizerunek swojej marki z deweloperki. Może nie chcą, żeby po upadłości PBG ludzie kojarzyli z nimi Erigo. Przecież kiedyś firma nazywała się PBG Erigo, a teraz to już jest Erigo Development.

@milena_: Wykonawca I etapu i II etapu to dwie różne firmy. Problem w tym, że kiedy wykonawca I etapu zaczął nawalać to deweloper do dziś nie zrobił nic, żeby tą sytuację zmienić. Laik widział gołym okiem już w styczniu, że budowa jest opóźniona. Natomiast deweloper zapewniał, że termin czerwcowy na pewno zostanie dotrzymany. Na dzień przed ostatecznym terminem dostaliśmy pismo, że mieszkania nie zostaną oddane. Potem było kolejne pismo z kolejnym terminem, a na dzień dzisiejszy nawet nie dostaliśmy żadnego pisma z jakąkolwiek informacją choć poprzednio wskazywany termin dawno już minął tj. koniec października. Deweloper ma w głębokim poważaniu klientów I etapu. Priorytetem jest interes spółki, a nie wyjście z sytuacji z twarzą wobec kilkudziesięciu klientów, którzy z umowy się wywiązali w przeciwieństwie do dewelopera. W związku z tym deweloper nie raczył zmienić wykonawcy kiedy był na to czas, ani dotrudnić żadnej innej firmy żeby przyspieszyć zakończenie budowy. Nie zrobił tego bo musiałby dołożyć do interesu. Tym sposobem na budowie kręci się 6 osób, a jej końca nie widać.
Co do kar umownych to nie ma tu sprzecznych informacji. Jeżeli masz zapisane 5% i jest to kwota np. 10 000 zł to deweloper proponuje wypłacenie 81% tej kwoty czyli 8 100zł. Choć dla niego to ostateczność. W pierwszej kolejności podsuwa bezgotówkowe rozliczenia. Szczytem była propozycja wykończenia mieszkania - ciekawe ile kolejnych lat by to zajęło Smile

on
#75 Drukuj posta
Dodany dnia 08/12/2017
Junior Member

Postw: 16
Data rejestracji: 27.08.17

Moim zdaniem ta cała sytuacja związana z I etapem i prawdopodobnie również z II etapem jest jednym wielkim oszukiwaniem ludzi wymagająca zgłoszenia do odpowiednich służb i instytucji

on
#76 Drukuj posta
Dodany dnia 08/12/2017
Junior Member

Moim zdaniem ta cała sytuacja związana z I etapem i prawdopodobnie również z II etapem jest jednym wielkim oszukiwaniem ludzi wymagająca zgłoszenia do odpowiednich służb i instytucji

Karton
#77 Drukuj posta
Dodany dnia 19/12/2017
Newbie

Postw: 7
Data rejestracji: 06.12.17

Na budowie I etapu iście świąteczna atmosfera. Niektórzy, z garstki 6 pracowników, umilają sobie czas zakupami w pobliskim Lewiatanie. Co kupują? Ano Żubra i setkę cytrynówki lubelskiej żeby można było spokojnie się zadekować w kontenerze. Kiedy już myślę, że ta inwestycja głębszego dna nie sięgnie to jednak zawsze jakiś as w rękawie się znajdzie. Wesołych Świąt Smile

on
#78 Drukuj posta
Dodany dnia 21/12/2017
Junior Member

Drodzy mieszkańcy I etapu, deweloperowi ta zwłoka czasowa z oddaniem nam mieszkań jest na rękę z uwagi na fakt, iż generalny wykonawca płaci kary umowne deweloperowi za niedotrzymanie terminu za każdy skończony etap prac. Ponadto już prawie każdy nabywca mieszkania ma naliczone 5% wartości mieszkania. Reasumując dla dewelopera to świetny zarobek. Natomiast generalnemu wykonawcy nie zależy na szybkim skończeniu prac ponieważ szybciej jego pieniążki powędrują do dewelopera a tak zawsze coś tam odwlecze. Myślę, że jedynym wyjściem z tej sytuacji jest droga sądowa.

plomyk
#79 Drukuj posta
Dodany dnia 14/01/2018
Newbie

Postw: 3
Data rejestracji: 14.01.18

Ciągle czytam te komentarze i nie mogę w to uwierzyć. Widzę też postęp prac na etapie I i prawdą jest, że w tym tempie oba etapy zostaną oddane w tym samy czasie. Firma myślę że jakoś tam działą skoro do informacji publicznej są przekazywane informacji o dzialce przy jeziorze Maltańskim i hotelu albo mają dobre zaplecze w prasie.

Moje pytanie do osób które kupiły mieszkania w 1 etapie jest następujące:
1. czy umowa była sformułowana jak przy etapie II tzn płatność 20/80. 80% płatności przy odbiorze mieszkania??

Dziękuje za odpowiedz

alicjaboro
#80 Drukuj posta
Dodany dnia 15/01/2018
Junior Member

Nie wiem skąd przypuszczenie, że oba etapy zostaną oddane w tym samym czasie. Budynki etapu I w lipcu 2016 roku były na wysokości 3 piętra i nic nie zapowiadało takich opóźnień. Obecnie nadal nie mamy żadnego nowego oficjalnego terminu. Ktoś dowiadywał się, że może koniec maja, ale nikt już w te terminy nie wierzy. Postęp prac na zewnątrz jest niewielki, raczej jest to przestawienie maszyn. Wewnątrz postęp prac jest minimalny...
Nie było możliwości płatności przy odbiorze mieszkania.
Edytowane przez alicjaboro dnia 15/01/2018

Przeskocz do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.72
7,136,149 razy odwiedzono nasz stron