Rada Osiedla

Menu

Ogoszenia

Najnowsze ogoszenia
Szukam opiekunki 0
ZAPYTANIE
Pani do pomocy domowej
OFERTA PO SĄSIEDZKU!

Przegld ogosze

Aktualnie online

-> Goci online: 2

-> Uytkownikw online: 0

-> cznie uytkownikw: 704
-> Najnowszy uytkownik: Afroman1990

Newsletter

Aby mc otrzymywa e-maile z Oficjalna Strona Rady Osiedla Strzeszyn w Poznaniu musisz si zarejestrowa.

|| KLUB SENIORA ||

Facebook

Odwiedź nas na naszym profilu

Pakiet Onkologiczny NFZ

Ratujmy Strzeszynek

Ratujmy Strzeszynek. Wszystkie aktualne informacje na temat zanieczyszczania Jeziora Strzeszyńskiego znajdziecie Państwo na: www.ratujmy-strzeszynek.pl

Logowanie

Nazwa uytkownika

Haso

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj si

Nie moesz si zalogowa?
Popro o nowe haso

Shoutbox

Musisz zalogowa si, aby mc doda wiadomo.

07/09/2017
Zapraszamy na zajęcia artystyczne. Odbieramy dzieci ze świetlicy. Warsztatownia Artystyczna ul. Wergiliusza 45 a/a (wejście z tyłu budynku). Nowy, lepszy lokal. [url]www.Warsztato
wniaArtystyczna.pl
[/

11/05/2017
Szukam studentki/ta j. francuskiego Smile 502737071

10/10/2016
Zapraszamy na nowe zajęcia FITNESS! Poniedziałek 19:30 Środa 19:00 Szkoła ul. Hezjoda Super zabawa, krople potu i uśmiech Wink Zapisy: 505 469 979

11/09/2016
Zaopiekuję się dzieckiem u siebie w domu. Jestem dyspozycyjna w godzinach 8-14. Jestem dyplomowanym dietetykiem i mam 37 lat. Mieszkam przy szkole na Hezjoda. tel.791572297 Smile

23/08/2016
Barter językowy ! Oferuję język niemiecki dla Twojego dziecka w zamian za naukę języka angielskigo dla mojego dziecka. Sprawa dotyczy dzieci wieku ok 5-6 lat, chętnych proszę o kontakt 796 566 814

14/04/2016
Spływ Kajakowy w Kiekrzu (1-3maja) Rozpoczęcie sezonu nad jeziorem!! 3maja start 12:00 Cena 20zł/os Dzieci do lat 15 : 10zł/os Zapisy Tel: 505-469 979 Zapraszamy Smile

06/01/2016
Ferie z językiem niemieckim! Zapraszamy na kursy języka niemieckiego w okresie ferii. Opis proponowanych kursów znajduje się na stronie: przystaneuropa.pl w aktualnościach.

18/11/2015
Zapraszamy na zajęcia fitness do szkoły na Strzeszynie Hezjoda 15. Przyjazna atmosfera, kameralne grupy, dobra zabawa oraz tysiące spalonych kalorii. Honorujemy karty:Benefit i OK. Zapisy:505 469 979

16/09/2015
CJO Przystań! Europa przyjmuje zapisy na konwersacyjny kurs języka angielskiego dla dorosłych, poziom B1/B2, pon. 19.00-20.30; biuro@przystaneuro
pa.pl

16/09/2015
CJO Przystań! Europa przyjmuje zapisy na kurs językowy: Angielski - kurs egzaminacyjny dla licealistów(matur
a poziom rozszerzony i przygotowanie do CAE); poziom B2+, pon. 18.00-19.00, czw. 18.00-19.00

Zobacz temat

Drukuj temat
Strzeszyn Park etap I
alicjaboro
#61 Drukuj posta
Dodany dnia 01/11/2017
Junior Member

Postw: 17
Data rejestracji: 31.07.17

Termin październikowy niedotrzymany, informacji brak. Generalny wykonawca prawnie nie jest dla nas stroną i nie z nim mamy podpisaną umowę. Możemy się z nim spróbować kontaktować, tylko czy to na pewno jest NASZE zadanie nadzorować budowę z "generalnym wykonawcą"....? ma ktoś informację o osobie do kontaktu generalnego wykonawcy lub o jego przedstawicielu? Każde pytanie do dewelopera o generalnego wykonawce było zbywane w stylu: GW nie jest dla Państwa stroną, a o zapisach naszej umowy z nimi nie będziemy rozmawiać.

alicjaboro
#62 Drukuj posta
Dodany dnia 07/11/2017
Junior Member

Deweloper milczy.
Edytowane przez alicjaboro dnia 07/11/2017

Afroman1990
#63 Drukuj posta
Dodany dnia 09/11/2017
Newbie

Postw: 3
Data rejestracji: 09.11.17

Witam wszystkich!

W wakacje podpisałem umowę deweloperską na zakup mieszkania w II Etapie Strzeszyn Park. Byłem świadomy opóźnień w I Etapie, ale liczyłem, że deweloper wywiąże się z umowy i chociaż do października wyrobi się z budową. Twierdziłem, że to częściowo na rękę mieszkańcom, że są opóźnienia, ponieważ kary umowne narastały to nawet jakby otrzymać 5% wartości mieszkania i odebrać klucze w październiku to byłoby do przyjęcia.

Jednak po ostatnich nowinach zaniepokoiłem się nierzetelnym podejściem dewelopera do klientów I Etapu i obawiam się podobnego scenariusza w II Etapie.

Jestem w podobnej sytuacji jak jeden z użytkowników forum. Wpłaciłem gotówką pierwszą transzę za mieszkanie w wysokości 5% wartości mieszkania + dodatkowo 10% wartości garażu i w styczniu miałem brać kredyt hipoteczny z dopłatą z MDM i płacić odsetki od kredytu aż do przekazania własności.

W związku z tym chciałbym uzyskać informację czy ktoś z Państwa (z Etapu II) rozmawiał z deweloperem o możliwości zerwania umowy na tym etapie? Czy znane są warunki jakie stawia deweloper żeby zerwać umowę za porozumieniem stron?

W najbliższym czasie mam zamiar pojechać do dewelopera i uzyskać szczegółowe informacje o tym co się dzieje i dowiedzieć się m.in. w jaki sposób można zerwać umowę. Wiem, że z pewnością będzie wymagał ode mnie zapłacenia jakiejś kary umownej, ale mam taki mętlik w głowie, że już sam nie wiem czy lepiej zerwać umowę i nie odzyskać wpłaconych pieniędzy czy czekać w nerwach za rozwojem sytuacji i pakować się w kredyt od stycznia.

W załączniku zamieszczam aktualne zdjęcia tablic informacyjnych obu etapów żeby zażegnać spór dotyczący generalnego wykonawcy. I Etap "buduje" firma Tektonike, o której nie ma zbyt wielu informacji w internecie poza stroną KRS, a II Etap buduje firma Mar-Dom, która może pochwalić się na swojej stronie kilkoma realizacjami budynków mieszkalnych - poniżej zamieszczam link do poprzednich realizacji:

http://mar-dom.pl/presentation/news/nasze-realizacje/2900

Pozdrawiam
Afroman1990 doda/a nastpujc grafik:

[82.39Kb]
Edytowane przez Afroman1990 dnia 09/11/2017

Afroman1990
#64 Drukuj posta
Dodany dnia 09/11/2017
Newbie

Nie mogłem zamieścić dwóch załączników w jednym poście dlatego przesyłam go w kolejnym.

[102.25Kb]

Afroman1990
#65 Drukuj posta
Dodany dnia 09/11/2017
Newbie

Trzeci załącznik.

[120.97Kb]

mat87
#66 Drukuj posta
Dodany dnia 10/11/2017
Newbie

Postw: 7
Data rejestracji: 10.08.17

Witam,

również jestem pełen obaw, dlatego napisałem do dewelopera i otrzymałem poniższą odpowiedź:

"uprzejmie informuję, iż rzeczywiście I etap ma ogromne spóźnienie i wzbudza to wśród klientów I etapu dużą irytację. Ma Pan rację, iż na II etapie mamy zupełnie inną firmę jako Generalnego Wykonawcę (Mar-Dom). Oba etapy są realizowane przez rożne spółki oraz innych inwestorów. Powoduje to, iż sytuacja na I etapie w żaden sposób nie może wpłynąć na postęp prac na etapie II. Oba etapy mają też niezależne finansowanie w postaci odrębnych kredytów inwestycyjnych więc problemy I etapu nie zaburzą finansowania budowy etapu II. Najlepszym dowodem na to, iż II etap nie jest zagrożony jest widoczny postęp prac. Aktualnie toczą się prace gruntowe ale już na terenie inwestycji są zmagazynowane materiały niezbędne do stawiania ścian"

Mam nadzieję, że wszystko pójdzie zgodnie z planem, chociaż relacje dewelopera z klientami I etapu nie napawają optymizmem i również rozważam rozwiązanie umowy

Mimulus
#67 Drukuj posta
Dodany dnia 11/11/2017
Member

Postw: 68
Data rejestracji: 06.06.11

Nie jestem stroną umowy deweloperskiej, ale czytając dyskusję naszych przyszłych sąsiadów trochę uporządkuję informacje.

Deweloperem (inwestorem) etapu I jest spółka 3DOM S.A, założona w 2014 r., która zakupiła teren i na którą było przeniesione pozwolenie na budowę wydane pierwotnie na spółkę PBG ERIGO PROJEKT Sp. z o.o. Strzeszyn S.K.A. (prawdopodobnie na skutek warunków restrukturyzacji PBG). Kto jest właścicielem spółki 3DOM nie wiem (pierwotnie była nią osoba fizyczna, ale po 3 miesiącach to się zmieniło). Spółka 3DOM w każdym razie nie jest wymieniona w sprawozdaniu jako spółka zależna lub stowarzyszona z PBG.
Zgodnie z informacją, spółka PBG Erigo Sp. z o.o prowadzi komercjalizację oraz nadzór inwestorski nad inwestycją.

Deweloperem (inwestorem) etapu II jest spółka Strzeszyn Park S.A. powstała w grudniu 2016 r. Poprzednim właścicielem terenu była spółka PBG ERIGO PROJEKT Sp. z o.o. Strzeszyn S.K.A., a następnie 3DOM S.A. (przez 3 miesiące). Kto jest właścicielem spółki Strzeszyn Park S.A. nie wiem (pierwotnie była nią osoba fizyczna, ale po 1 miesiącu to się zmieniło - schemat podobny jak przy 3DOM).

W ten sposób należy wykluczyć, że spółka z grupy kapitałowej PBG jest deweloperem z pewnym zastrzeżeniem:
- istnieją powiązania osób fizycznych - niektórzy członkowie organów byli/są powiązani z PBG
- być może jakaś spółka z grupy jest mniejszościowym akcjonariuszem ww. inwestorów.
Edytowane przez Mimulus dnia 11/11/2017

alicjaboro
#68 Drukuj posta
Dodany dnia 14/11/2017
Junior Member

mat87 napisa?/a:

Najlepszym dowodem na to, iż II etap nie jest zagrożony jest widoczny postęp prac.

hahahahahhaa....! Uwielbiam twierdzenie: nie jest zagrożony. Często je czytam w e-mailach, a jeszcze częściej słyszę.

Treść e-mail od PS z 06.12.2016 r.:

Dzień dobry,
uprzejmie informuję, iż wskazany w umowie deweloperskiej termin wydani mieszkań do końca czarwace 2017 roku nie jest zagrożony. W razie dodatkowych pytań proszę o kontakt.
pozdrawiam,

Z 9.05.2017
Myślę, że ściany w Pani mieszkaniu nie zostaną postawione wcześniej niż na koncie maja. Generalny wykonawca zapewnia, że ukończy budowę do końca czerwca.
pozdrawiam,

Treść e-mail od PS z 16.05.2017 r.

Dzień dobry,
Termin wydania mieszkań wskazany w umowie deweloperskiej nie jest zagrożony. Aktualnie w budynku A wylewane są już posadzki. Jak tylko prace posadzkowe zostaną ukończone rozpocznie się montaż ścianek działowych.
pozdrawiam,

A dalej z historii mojej skrzynki wynika, że na ok. 10 wiadomości nadal nie otrzymałam odpowiedzi.

Teraz przy przekroczonym terminie końca października nadal nie mamy żadnej informacji od dewelopera co dalej.

Mówienie, że jestem poirytowana to bardzo lekkie słowo na moje oburzenie.

Przeskocz do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.14
6,751,263 razy odwiedzono nasz stron